Kategoriler
Sanat

George Clooney Netflix filminde yönetmen ve aktör olacak

Ünlü Hollywood aktörü George Clooney görünüşe bakılırsa Netflix dünyasına adım atıyor. Netflix her ne kadar şimdiye dek prodüksiyon ve kalite anlamında beklenenin altında seyrediyor olsa da servis kendini geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. George Clooney'nin Netflix ile bir film anlaşma yapması bunun önemli göstergilerinden biri olabilir. Lily Brooks-Dalton’un “Good Morning, Midnight” isimli romanı uzun metrajlı bir film haline getirilecek. Clooney bu filmde hem yönetmen hem de aktör olacak.

George Clooney Netflix için bir bilim kurgu uzay filmi hazırlıyor

George Clooney
Filmde hem yönetmen hem de aktör olacak.

Bilim kurgu ve gerilim temalı kitabın senaryosu Mark L. Smith tarafından hazırlandı. Kitap, Chicago Review of Books tarafından 2017'nin en iyi kitaplarından biri olarak isimlendirilmişti. George Clooney burada, kıyamet sonrası bir dünyanın işlendiği romanın baş karakteri olan Augustine'i oynuyor. Augustine hikayede arktikte yaşayan yalnız bir bilim adamı. Kendisi aynı zamanda Aether uzay aracında görevli bir astronot. Aether romanda Dünya'ya dönmeye çalışırken Augustine gemiyle irtibat kurmaya çalışıyor.

good morning, midnight George Clooney

George Clooney ve Smokehouse Pictures'tan Grant Heslov filmi birlikte hayata geçirecek. Bu Netflix filmi için gerekli materyaller ise Anonymous Content and Syndicate Entertainment tarafından sağlanacak.

İLGİLİ:  Space Jam 2: LeBron James Michael Jordan'a rakip oluyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Clooney projeden heyecan duyduğunu söyledi ve romanın yazarı Mark L. Smith içinse "Mark uzun zamandır hayranlık duyduğumuz bir yazardı ve senaryosu büyüleyici" dedi.

Netflix'in film bölümünün başkanı Scott Stuber ise "George'u 20 yılı aşkın bir süredir tanıyorum ve onunla birlikte çalıştım. Bu şaşırtıcı hikayeyi hayata geçirecek daha iyi kimseyi düşünemiyorum" iltifatında bulundu. Stuber ayrıca ekledi, "Kitap güçlü ve hareketli, Mark'ın uyarlaması çok güzel yazılmış. Özünde bu insan doğası hakkında bir hikaye ve izleyicilerimizin, bana okuduğumda olduğu gibi aşık olacağını bildiğim bir hikaye."

İLGİLİ:  Netflix'in Windows'ta donma veya takılma problemi

Bu uyarlama Clooney'nin ilk Netflix filmi olacak. Aynı zamanda bir yayın akış hizmeti için hazırladığı ilk uzun metrajlı film olacak. Kendisi son zamanlarda Hulu'nun "Catch-22" dizisinin birkaç bölümünü yönetmek ve oynamakla meşgul. Yapımcısı olduğu dizi, Paramount’un 2017'de yayınladığı “Suburbicon"dan bu yana ilk yönetmenlik işi oldu. İzleyiciler, Sony tarafından 2016'da sinemalara getirilen "Money Monster"dan bu yana Clooney'i ilk kez ekranda gördüler.

George Clooney Netflix filminde yönetmen ve aktör olacak yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://evrenatlasi.com/k/sanat/

Yazar Berkay Alpkunt

Coğrafya ve astronomi üzerine geniş kapsamlı içerikler hazırlıyor. Diğer ilgi alanları canlı hayatı, bilim tarihi ve ülkeler olarak sıralanır. Aynı zamanda bağımsız video oyunlarına ilgilidir.