Kategoriler
Sanat & Edebiyat

Toy Story 4'ten önce izlenebilecek en iyi filmler

Toy Story serisi, yetişkin ve çocuk birçoklarının kalbinde özel bir yere sahiptir. Hemen herkes serinin bir üçleme ile, yani Toy Story 3 ile son bulduğunu kabullenmişken, şimdi dokuz yıl sonra Toy Story geri dönüyor. Toy Story 4 bu kez hikayeyi gerçekten sonlandırmak için geliyor. Filmde Jordan Peele, Keegan-Michael Key ve Keanu Reeves gibi isimler var.

Toy Story 4 izlemeden önce bu filmlere göz atın

Toy Story 4'ten önce işte bu filmleri izleyin.

The Brave Little Toaster

https://youtu.be/TujkyDm4Oz8

1987’de yayınlanan The Brave Little Toaster için neredeyse orijinal Toy Story demek mümkün. Benzer şekilde, ev aletleri insanlar etraflarındayken konuşamıyormuş gibi davranıyor, onların kaybolmalarını bekliyor ve ardından sahiplerini bulmak için maceraya atılıyorlar. Fakat en az bunun kadar ilginç olan asıl şey birçok Pixar kurucusunun ilk kez bu film üzerinde çalışmış olmasıdır. Hatta Oyuncak Hikayesi'nin değil bu filmin ilk CGI olmasını istemişlerdir.

İLGİLİ:  90'lı yılların izlemeye değer en iyi filmleri

Demir Dev

The Iron Giant veya Demir Dev'de büyük bir Oyuncak Hikayesi enerjisi vardır. Dev robot temel olarak genç Hogarth Hughes için büyümüş bir oyuncak gibidir. Bir kovboy ve uzay adamının başrolde olduğu film 1950'lere hakim olan havayı yansıtıyor. Her iki film de akıllı, sıcakkanlı ve kalp burkan yanlarıyla ortak yönlere sahip. Pixar'ın bu filmden sonra yönetmen Brad Bird'e The Incredibles üzerinde çalışmayı teklif etmesi şaşırtıcı değil.

Toy Story

https://youtu.be/KYz2wyBy3kc

Oyuncak Hikayesi ya da Toy Story, serinin karakterleriyle ilk duygusal bağı kurduğumuz yerdir. Birinci filme tekrar göz atarak serinin karakterlerini neden bu kadar çok sevdiğinizi bir kez daha hatırlayabilirsiniz. Toy Story, 1995'te çekildi ve Toy Story 4 orijinal hikayedeki karakterlerle devam ediyor. Ayrıca yirmi beş yıl önce çekilmiş bir film için kesinlikle iyi görünüyor. Bu zaman zarfında CGI animasyonlarının ne kadar geliştiği hakkında da bir tarih dersi veriyor.

İLGİLİ:  Lego'lardan protez kol yapan genç mühendis

Lego Filmi

Birinci The Lego Movie, Toy Story mirasının gerçek varisçisidir, devam filmleri değil. Her ne kadar belirli bir oyuncak markasına dayanıyor olsa da, temelde verdiği yaratıcılık mesajı ve çocukların hayal gücünün ebeveynlere kıyasla ne kadar uçta olduğu Lego blokları ile oldukça iyi gidiyor. Dahası Lego dünyası tümüyle göz alıcı.

Child's Play

Çocuk oyunu filminin yenisi sinemalara Toy Story 4 ile aynı gün giriyor. Canlı oyuncakların insanları koruyup, kolladığını izlemek yerine, canlı bir oyuncağın çıkardığı bir katliamı seyredebilirsiniz. Yeni filmin afişinde bir kez daha Chucky olsa da, oyuncak şimdi karanlık büyüler yerine yapay zekanın kontrolüne giriyor ve Woody ile ekibinin markasız versiyonlarının peşine düşüyor.

İLGİLİ:  Matrix 4 onaylandı: Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss rol alıyor

Toy Story 4'ten önce izlenmesi gereken filmler yazımız burada son buldu. Daha fazla sanat içeriği için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://evrenatlasi.com/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.