Kategoriler
Teknoloji

EA Steam'e geri dönüş yapıyor

EA, Valve'ın Steam Mağazasına geri döneceği konusundaki söylentilerin ateşine adeta yakıt ekledi. EA markalı "buhar tüten" kupasını ve daha fazlasını içeren tek bir tweet'le, şirket gerçekten de yorum yapmadan bile söylentilere bir onay veriyor gibi görünüyor. Ancak, tweet bir onay olmasa bile, kesin olarak reddetmekten daha olumlu olduğu bir gelişme olduğu açık.

EA'in oyunlarını Steam'e geri getireceğine dair söylentiler, hafta başında, Twitter kullanıcısı RobotBrush'un Steam'de Origin oyunlarını çalıştırmak için bir test uygulamasının kullanıldığına dair yaptığı keşfi yayınladığı zaman başladı.

İLGİLİ:  AMD RX 5700 XT ve RX 5700 GTX 1080 performansı sunuyor

Bu, Steam'e geri dönme durumunda EA'in, Ubisoft'un Uplay oyununa benzer bir yaklaşımı benimseyeceğini, burada oyuncuların Steam'de EA oyunlarını satın alabileceklerini ancak bunları oynamak için Origin'i kullanmak zorunda kalacaklarının göstergesi olabilir.

Ancak EA’nın tweeti tam olarak düşündüğümüz her şey vaat etmiyor, hala sinir bozucu bir şekilde belirsiz.

EA'in oyunları, Origin Store'un 2011'de piyasaya sürülmesinden bu yana Steam'de mevcut değildi. Bazıları EA'in Steam Mağazası'na geri dönmeye karar verirse, sadece Dragon Age ve Mass Effect gibi eski oyunlarını kullanılabilir hale getirebileceğini düşünüyor. Jedi: Fallen Order gibi oyunlar Origin Store'a özel kalacak.

İLGİLİ:  Apple Arcade ve Google Stadia farkı nedir?

Yeni EA oyunlarının Steam'de satışa sunulması her iki taraf için de avantajlı olabilir. Valve'e Epic Game Store karşısında artı 1 puan kazandırır. EA ise oyunları daha fazla kişiye ulaşacağı için gelirlerini artırmış olur.

EA’nın tweet’ine rağmen, henüz hiçbir şey doğrulanmadı ancak daha fazla gelişe için yakından izliyor olacağız.

Yazar Berkay Alpkunt

Coğrafya ve astronomi üzerine geniş kapsamlı içerikler hazırlıyor. Diğer ilgi alanları canlı hayatı, bilim tarihi ve ülkeler olarak sıralanır. Aynı zamanda bağımsız video oyunlarına ilgilidir.