Kategoriler
Teknoloji

İkinci nesil iPhone SE, mart ayında 399 dolar fiyat etiketiyle duyurulacak

Reklam

Apple’ın yeni nesil iPhone SE modeli, güvenilir bir Apple analistine göre Mart 2020’de duyurulabilir. Cupertino merkezli teknoloji devi, Ocak ayının başlarında iPhone SE 2'yi üretmeye başlayacak, Apple sızıntıları konusunda mükemmel bir iz bırakan analist Ming-Chi Kuo, yatırımcılara yeni bir ipucu vermiş oldu.

Cihazın piyasaya sürülmesi yaklaşık iki ay sonra gerçekleşebilir ve Kuo her ay iki ila dört milyon adetlik bir satış beklediğini söylüyor. Bu, iPhone SE 2'nin bir önceki modelle aynı sayıda satabileceği anlamına geliyor.

En ucuz yeni iPhone

iPhone SE 2'nin hala iPhone 6 gibi modellere sahip olan müşteriler için daha uygun fiyatlı bir yükseltme seçeneği olması bekleniyor. O nedenle cihazın en ucuz yeni nesil iPhone olmasını sağlayacakları kesin. O nedenle fiyat beklentisi 399 dolar. Bu noktada, en uygun fiyatlı model şu an iPhone 11'dir; Amerika Birleşik Devletleri'nde 699 dolardan başlıyor.

İLGİLİ:  Yeni iPhone'lar abonelik modeliyle satılmaya başlanacak

Bununla birlikte, iPhone SE 2, daha pahalı kardeşlerinde yer alan tüm premium özelliklerle birlikte gelmiyor. Cihazın iPhone 8 özelliklerini barındırması muhtemel. Bu, bir çentik ve Face ID olmayan, ancak bir home düğmesi ve Touch ID özelliğine sahip bir 4.7 inç LCD ekrana sahip olacağı anlamına geliyor.

Öte yandan, yeni nesil donanımlar iPhone SE 2'ye aktarılacak ve bu, şu anda iPhone 11 ve iPhone 11 Pro'da kullanılan aynı çip olan Apple’ın A13 işlemcisini de içeriyor. Kamera iPhone 8'de olduğu gibi tek objektifli bir konfigürasyon olabilir, ancak diğer taraftan, Likit Kristal Polimer ile güncellenmiş bir anten tasarımı oldukça muhtemel.

Reklam

Aynı analiste göre, iPhone SE 2 sadece 3 GB RAM ile gelecek ve kablosuz şarj etme gibi daha üst sürümlerdeki özelliklerden mahrum bırakılacak.

Yazar Berkay Alpkunt

Coğrafya ve astronomi üzerine geniş kapsamlı içerikler hazırlıyor. Diğer ilgi alanları canlı hayatı, bilim tarihi ve ülkeler olarak sıralanır. Aynı zamanda bağımsız video oyunlarına ilgilidir.