Kategoriler
Teknoloji

14 yaşındaki ünlü Twitch yayıncısı Ewok Mixer'a geçti

İlk kez ünlü Twitch yayıncısı Ninja'nın transferiyle beraber ismi gitgide duyulmaya başlayan Microsoft'un canlı yayın platformu Mixer şimdi bir başka ünlü isme daha sahip oldu. Üstün yetenekleriyle bilinen işitme engelli Ewok resmen Mixer'a geçtiğini açıkladı. Platform bundan önce Shroud'ın geçişine tanık olmuştu.

Ünlü Twitch yayıncısı Ewok Mixer'a geçti

Twitch'in önde gelen yayıncılarından Soleil "Ewok" Wheeler bugün Twitter hesabı üzerinden Microsoft'un Mixer ağına katıldığını ve yayınlarını bundan sonra yalnızca Mixer'da yapacağını duyurdu. Ünlü FaZe Clan'a üye olmasıyla bilinen yetenekli Fortnite oyuncusu doğuştan işitme engeline sahip.

Twitch'te milyonlarca takipçisi olan Ninja ve Shroud'ın Microsoft tarafından gelen sıcak bir teklifle Mixer'a transfer edilmesi Twitch çevrelerinde başka yayıncılara da cesaret veriyor. Mixer'ı daha hızlı büyümek için fırsat olarak gören çoğu yayıncı şimdiden Twitch'te yayın yapmayı bıraktı. Bununla birlikte Mixer henüz Twitch'e rakip olabilecek büyüklükte bir izleyici kitlesine sahip değil.

Mixer büyük yetenekleri kaçırmak istemiyor

Tyler "Ninja" Blevins, Cory "King Gothalion" Michael ve Michael "Shroud" Grzesiek'ten sonra Soleil "Ewok" Wheeler, Twitch'i terkeden dördüncü büyük streamer oldu. Microsoft ise böylece bugüne kadarki en ilginç yetenekli streamer'lardan birini kazandı. Hem bu dört grup arasındaki ilk kız yayıncı hem de sadece 14 yaşında olmasıyla en küçük olanı. İşitme engelli olması Ewok'un üstün yetenekler geliştirmesine engel olmamış ve bunu Fortnite yayınlarında çok iyi bir şekilde sergiliyor.

Şu anda tüm profesyonel Fortnite oyuncuları arasında sıralamada en üst sıralarda yer alan isimlerden biri ve bu nedenle kısa süre önce ünlü e-spor takımı FaZe Clan ekibine alındı. Microsoft, Ewok ile yaptığı anlaşmanın şartlarını duyurmadı ancak şirketin stratejisinde yalnızca Twitch'in en büyük yıldızlarını almaktan daha fazlası olduğu görülüyor. 14,7 milyon takipçiye sahip Ninja'ya kıyasla Ewok kanalı 284.000 takipçiye sahip. Ancak müthiş bir büyüme potansiyeli sergiliyor zira Ewok bugüne kadar toplamda yalnızca 70 saat Twitch yayını yaptı.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.