Kategoriler
Teknoloji

Age of Empires 4 oynanış fragmanı yayımlandı

Uzun yıllardır beklenen Age of Empires 4 ile ilgili yaşanan en son gelişmeden bu yana yaklaşık iki yıl geçti. Oyuncular neredeyse sabırlarını kaybetme noktasına gelmişken Microsoft bir sürpriz yaptı ve Age of Empires 4'ün ilk oyun içi grafiklerini içeren yeni bir video yayımladı.

Age of Empires 4 oynanış fragmanı yayımlandı

İlk kez 2017'de Gamescom'da duyurulan Age of Empires 4 nihayet çıkış yapmaya hiç olmadığı kadar yakın. Microsoft’un Perşembe günü Londra’da düzenlenen X019 etkinliğinde söz alan World’s Edge stüdyosu dünyanın en çok oynanan gerçek zamanlı strateji oyununun on yıllardır beklenen dördüncü versiyonu için ilk oyun içi grafikleri içeren bir video yayımladı.

Moğol imparatorluğu geliyor

Etkinlikte yalnızca Age of Empires 2'nin Definitive Edition versiyonu için bir oynanış videosu beklenirken Age of Empires 4 gerçekten büyük bir sürpriz yaptı. Definitive Edition ile Age of Empires 2 yeni grafiklere sahip oluyor. Oyun şimdi 4K çözünürlüğü destekliyor. Ayrıca bir kez daha yeni bir genişleme paketi alıyor ve adı The Last Khans olarak açıklandı.

Age of Empires 4 çıkış tarihi 2020 olarak belirtildi. Diğer taraftan Age of Empires II: Definitive Edition bugün Xbox Game Pass üyelerine, Windows 10 bilgisayarlara ve Steam kullanıcılarına sunuldu. Son Age of Empires 3 2005 yılında çıkış yaptı ancak serinin oyunları uzun yıllardır yeni DLC paketleri ile güncelleniyordu.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.