Cozumel'in en iyi plajları: Meksika'nın güzel adası

Cozumel'in en iyi plajları hakkında bir yazı hazırladık. Cozumel öncelikle bir dalış bölgesi olarak bilinir, ancak harika plajları vardır. Playa del Carmen'in karşısındaki Meksika Karayipleri kıyılarının hemen yanında bulunan bu ada, yaklaşık 30 mil uzunluğunda ve 10 mil genişliğindedir. Bu da eğlence için bol miktarda sahil şeridi olduğu anlamına geliyor! Cozumel'de görülecek ve yapılacak şeyler için pek çok seçenek var, ancak sualtı dünyasını keşfetmek ve plajları tadını çıkarmak, bir seyahat planlarken genellikle her zaman listelenin başında gelir.

Cozumel'in batı kıyısı (Playa del Carmen'e bakan taraf) daha sakin plajlara ve daha rahat şnorkelle yüzme olanaklarına sahiptir. Kruvaziyer limanları bu tarafta ve gemi yolcululuğu için gün boyunca gelen insanlar yakın bölgelerde kalma eğilimi gösteriyor. Bu nedenle limana en yakın plajlar daha kalabalık oluyor. Adanın doğu kıyılarında açık denize bakan plajlar genellikle daha doğal, ancak genellikle daha sert dalgalar ve daha güçlü akıntılara sahip. Limandan daha uzakta olduklarından, daha az kalabalık olma eğilimindedirler, ancak yüzme veya şnorkelle yüzme için önerebileceğimiz bir bölge değil.

Adanın kıyı şeridinin çoğu kayalıktır, bu da deniz yaşamının gelişmesine izin verirken şnorkelle yüzmeyi de kolaylaştırıyor. Kısacası Cozumel yüzmek, su sporlarının tadını çıkarmak veya sadece manzarayı seyretmek için harika olan bazı güzel kumsallara sahiptir – sadece onları nerede bulacağınızı bilmek zorundasınız. Şimdi Cozumel'in en iyi plajlarından oluşan listemize geçebiliriz.

Cozumel'in en iyi plajları

Chankanaab Beach Adventure Park

Chankanaab Beach Adventure Park / Cozumel'in en iyi plajları
Chankanaab Beach Adventure Park

Bu park 35 dönümlük araziyi kapsayan daha geniş bir koruma alanının bir parçasıdır. Chankanaab adı, burada bulunan ve dünyanın sadece iç resiflerini içeren bir tuzlu su gölüne atıfta bulunan Maya dilinde "küçük deniz" anlamına geliyor. Lagün, 60'tan fazla tropikal balık, kabuklu ve mercan türünün bulunduğu doğal bir akvaryumdur. Parkta botanik bahçesi, doğa yürüyüşü ve tüplü dalış ve şnorkelle yüzme, tekila tadımı ve yunusla buluşma gibi diğer aktiviteler için özel alanlar ile macera, eğlence ve en önemlisi huzur sunulmaktadır. Bu plaj harika dalış fırsatları arayanlar için en iyisidir ve daha önce hiç yapmadıysanız ilk dalış deneyimi için mükemmel bir mekandır!

Playa Mia Grand Beach Park

Playa Mia Grand Beach Park / Cozumel'in en iyi plajları
Playa Mia Grand Beach Park

Geniş bir kumsala ve her yaştan aktiviteye sahip olan Playa Mia, ailelerin keyif alacağı bir plaj kulübüdür. İki yüz ayak uzunluğundaki ikiz su kaydırağı, çocuk korsan temalı su parkı, suyun altında keşfedilecek batık bir Maya köyü, kayaklar ve kullanılacak diğer su taşıtları ve ek bir ücret karşılığında daha birçok aktivite var. Parkın bir de tekerlekli sandalye erişimi var ve bu nedenle kimse dışarıda kalmıyor. Cozumel'in batı sahilinde, kruvaziyer iskelesinin güneyinde, birkaç başka plaj klübünün bulunduğu bir plajda, burası en çok aktiviteye sahip yerdir. Ancak biraz yüzmeyi planlıyorsanız kalabalık olabilir. Zamanın geri kalanını uzanarak geçirebilir veya farklı bir kulüp seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Paradise Beach Club

Paradise Beach Club / Cozumel'in en iyi plajları
Paradise Beach Club

Muhteşem bir plajı ve Vegas tarzı ısıtmalı büyük bir havuzu olan Playa Mia'nın yakınında bulunan bir plaj kulübü, gölgede rahatlayabilir veya güneşte eğlenebilir ya da gün boyunca ikisi arasında gidip gelebilirsiniz. Plaja, tesislerine ve havuz ya da plajdaki şezlonglara erişmek için düşük bir ücret karşılığında, yemek, içki ve aktiviteler için istediğiniz gibi ödeme yapabilir veya istediğiniz her şeyi içeren bir paketi bütün gün yemek yemek ve içmek için seçebilirsiniz.

Playa Palancar

Playa Palancar
Playa Palancar

Kıyıdan hemen uzaktaki Palancar mercan kayalığının adını taşıyan Palancar plajı, kalabalıklardan uzaklaşmak ve yine de güzel bir yüzülebilir plajın tadını çıkarmak isteyenler için iyi bir seçenek. Kıyıya yakın yerlerde şnorkelle yüzme imkanı ve beyaz renkli kumlar var. Bu plaj, Cozumel'in batı sahilindeki daha büyük plaj kulüplerinin güneyinde yer almaktadır, Palancar plajı ücretsiz erişime açık ancak masa, sandalye ve şezlongların bir bedeli var.

Punta Sur Eco Beach Park

Punta Sur Eco Beach Park
Punta Sur Eco Beach Park

Cozumel Adası'nın en güney ucunda, Faro Celerain adında bir deniz feneri var. Deniz fenerinin yakınında, muhteşem okyanus manzarasına sahip güzel beyaz kumlu bir plaj ve iguanalara, kaplumbağalara, birkaç timsaha ve çok sayıda kuşa ev sahipliği yapan ekolojik bir rezerv bulacaksınız. Bu plaj maceracılar ve doğa severler için idealdir. Kuşları ve vahşi yaşamı tanıma, timsahları görmek için Columbia Lagünü'nde katamaran tekne gezisine çıkma ve çevrenin panoramik manzarasını görmek için deniz fenerinin tepesine tırmanma şansınız olacak. Bu faaliyetlerin yanı sıra hamak ve şezlong kullanımı da giriş ücretine dahildir.

Playa Chen Rio

Playa Chen Rio
Playa Chen Rio

Cozumel'in doğu kıyısında yer alan Playa Chen Rio, sahile çarpan dalgaların ve okyanus manzarasının tadını çıkarmak için idealdir. Dalgalardan bir miktar koruma sağlayan kayalık çıkıntılar var ve genellikle kürek çekmek için bazı küçük gelgit havuzları bulabilirsiniz, ancak su genellikle yüzmek için çok dalgalı ve sert. Burada halka açık hiçbir tesis yok, sadece bir restoran olarak Chen Rio var ve eğer bir şey sipariş ederseniz (ceviche'yi tavsiye ediyoruz), onlarınkini kullanabilirsiniz.

Playa Bonita

Playa Bonita
Playa Bonita

Her şeyden uzaklaşmayı gerçekten seven bir gezgin iseniz, Cozumel'in doğu kıyısının kuzey tarafında yer alan Playa Bonita'da hiçbir olanak bulunmuyor, bu nedenle rahatlamak için ideal. Tam bir gün için ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda getirdiğinizden emin olmalısınız.

En iyi Cozumel plajları yazımız burada son buldu. Daha fazla gezi içeriği için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://evrenatlasi.com/k/gezi/