Maldivler'de Gizli Cennetleri Keşfedin

Maldivler’de ne yapılır sorusuna pek çok yanıt verilebilir. Örnek olarak yerel adaları tercih etmeniz mümkündür.

maldiv turist

Hint Okyanusu'nda 1200 adadan meydana gelen bir devlet olan Maldivler tarihi oldukça ilgi çekici olan bir yerdir. Ada yerleşimleri binlerce yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Tarihsel olarak, bu adalar bir zamanlar Budist inançlarına sahipken, 12. yüzyılda Somalili Arap tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari'nin İslam'ı tebliği neticesinde Müslümanlığı kabul etmişlerdir.

Bölge sırasıyla Portekiz ve Hollanda İmparatorlukları'nın askeri müdahaleleri sonucu bu adalar kısa bir süreliğine bu ülkelerin kontrolü altında kalmış, daha sonra 75 yıl boyunca Britanya İmparatorluğu'nun himayesinde bulunmuşlardır. Bu ada grubu, 1965 yılında Britanya İmparatorluğu'ndan bağımsızlığını ilan etmiştir. Ardından 3 yıl boyunca Kral Muhammad Fareed'in saltanatı sürmüştür.

11 Kasım 1968'de ise monarşi kaldırılmış ve İbrahim Nasir'in başkanlığında bir cumhuriyet yönetimi kurulmuştur. 1970'lerin başlarından itibaren turizm bu adalarda gelişmeye başlamıştır. Siz de turizm amaçlı burasını tercih etmek istiyorsanız, Maldivler uçak biletisatın almayı tercih edebilirsiniz.

Maldivler'de Doğanın Kalbinde Bir Yolculuk

Maldivler'de ne yapılır sorusuna pek çok yanıt verilebilir. Örnek olarak yerel adaları tercih etmeniz mümkündür. Şayet yeni kültürleri tanımak istiyorsanız 1200 adadan meydana gelmesi ile size aradığınız fırsatları vermektedir.

Eğer yükseklik korkusu yaşamıyorsanız, parasailing ile Maldivler'i kuşbakışı gözlemlemenin benzersiz bir deneyimini yaşayabilirsiniz. Bu aktivite sadece deniz manzarası ve güzelliklerine değil, aynı zamanda adaların eşsiz coğrafyasına ve su altı cennetine yukarıdan da bakma fırsatı sunar. İnanılmaz bir macera ve muhteşem manzara ile Maldivler'i keşfetmenin harika bir yoludur.

Tüm bunların yanı sıra Maldivler tekne turu gibi imkanlar da vardır. Bu kapsamda bölgeyi daha kolay bir şekilde tanıyabilir, doğal güzelliklerini en iyi şekilde tecrübe edebilirsiniz. Dilerseniz spaya gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Maldivler vücudunuzu sadece dinlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda ruhunuzu da canlandırmak için mükemmel bir destinasyondur. Burada nefes kesici kumsallar ve berrak deniz suları eşliğinde keyifli bir kaplıca deneyimi yaşayabilir ve uzman terapistler tarafından sunulan Bali masajının tüm lüksünü hissedebilirsiniz. Tüm bunları Maldivler uçak bileti satın aldıktan sonra en iyi şekilde tecrübe edebilirsiniz.

Maldivler'de Suyun Altında Saklı Dünya

Maldivler su altı ile de bilinen bir yerdir. Maldivlerde ne yapılır diyorsanız su altı dünyasını da keşfe çıkabilirsiniz.

Maldivler dünyanın en etkileyici destinasyonlarından biri haline getiren faktörlerden biri, zengin ve çeşitli su altı yaşamına sahip olmalarıdır. Bu cennet adalarda su altında yapılabilecek birçok aktivite bulunur. Şnorkelle yüzerek ya da dalış yaparak, muhteşem rengarenk balıkların ve muhteşem mercan resiflerinin bulunduğu su altı dünyasının tadını çıkarabilirsiniz.

Maldivler Tatilinde Yeme-İçme Rehberi

Sadece gezilecek yerler değil, Maldivler lezzetleri üzerine de fikir sahibi olunmalıdır. Her ne kadar Hindistan'a yakın olsa da yerel yemekler Hint ya da Sri Lanka mutfakları gibi baharatlı değildir. Bu bakımdan baharat sevmeyenler için uygun bir yapısı da vardır.

Maldivler genellikle orkinosun neredeyse her öğünde sunulduğu bir yerdir. Bu lezzetli deniz mahsulü, yerel mutfağın ayrılmaz bir parçasıdır ve sağlıklı bir beslenmenin temelini oluşturur. Orkinos genellikle soğan, biber, hindistancevizi, limon suyu ve pirinç gibi lezzetli malzemelerle birleştirilir ve geleneksel bir Maldiv yemeği haline gelir.

Ayrıca Maldivler lezzetleri yerel halk tarafından üretilen ve tadı eşsiz olan konserve ton balığını denemenizi de şiddetle önerilir. Maldivler'de orkinosun farklı lezzetlerle buluştuğu bu yemek deneyimi, tatiliniz sırasında yerel kültürü ve mutfağı keşfetmenin harika bir yoludur.

Türk Hava Yolları Ayrıcalıkları ile Maldivler Uçak Bileti Ayrıcalıkları

Tatil için Maldivleri tercih ediyorsanız, THY üzerinden Maldivler uçak bileti satın alarak avantajlı bir şekilde buraya yolculuk yapabilirsiniz. Hemen Miles & Smiles'a katılabilir, böylece uçtukça puan biriktirebilirsiniz. Çok uçmuyor olsanız bile, Miles & Smiles biriktirmenize izin veren kredi kartlarını da buna yönelik olarak kullanabilirsiniz.