Microsoft Yapışkan Notlar Yenileniyor: Yeni Özellikler İçin Beklenti Artıyor

Web tabanlı bir uygulama veya AI yükseltmesi değil.

Microsoft Yapışkan Notlar

Windows Yapışkan Notlar uygulaması 2002 yılında Windows XP Tablet Sürümü ile tanıtıldı ve yıllar boyunca çeşitli güncellemelerden geçti. Uygulama için en büyük güncelleme 4 yıl önce çıktı, ancak Microsoft en son güncellemeyle birçok değişiklik getiriyor.

Microsoft, X (eski adıyla Twitter) üzerindeki Microsoft Yapışkan Notlar hesabından bir duyuru yaptı:

Yeni yıl! Yeni güncellemeler! Şimdiye kadarki en büyük duyurularımızdan bazıları için bizi izlemeye devam edin!

Bu duyuru pek çok kullanıcının ilgisini çekti ve insanların yeni özellikler ve değişiklikler hakkında spekülasyon yapmasına yol açtı. Bazı kullanıcılar uygulamanın web tabanlı bir uygulama olmasını beklerken, bazıları da şirketin uygulamayı web uygulaması yapmamasını istedi.

Microsoft'un bugünlerde tamamen yapay zeka ile ilgili olması nedeniyle, insanlar Yapışkan Notlar uygulamasının bir anlamda Copilot ile bağlantılı olacağını da tahmin ediyor.

Bazıları ayrıca Microsoft'un macOS'ta kullanılabilir hale getirmesini, Yapılacaklar listesi ile Yapışkan Notları senkronize etmesini, resim ekleme özelliğini, metin renklendirmeyi ve daha fazlasını istedi.

Liste uzun ancak başka bir resmi gönderi yayınlandığında pek çok şey açıklığa kavuştu ve kullanıcılara bunun bir web uygulaması olmayacağını bildirdi.

Bu gönderi birçok kullanıcıya rahat bir nefes aldırdı, güncelleme için Microsoft'a teşekkür ettiler, ancak birçoğu uygulamaya gelecek yükseltmeler hakkında komik ve eğlenceli yorumlar yayınladı.

Microsoft'un Microsoft Yapışkan Notlar hesabından yaptığı bir başka gönderi ise yapay zeka yükseltme söylentilerine son verdi.

Windows meraklıları, yeni simge, yeni arayüz, liste öğelerini yeniden sıralama, numaralandırılmış liste, markdown kullanımı, Zengin Metin biçimlendirme ve daha fazlası gibi diğer özelliklerin geleceğini tahmin etmeye başladı.

Bir kullanıcı, Ricky Spears, bu tweet'in yanıt kısmında şunları söyledi:

Yapışkan Notlar, Wordpad'in RESMİ yerine geçecek ürün olarak duyurulacak!

Duyurular, kullanıcı etkileşimi ve yeniden paylaşımlar sayesinde Yapışkan Notlar gördüğü tüm ilginin tadını çıkarıyor.

Bununla birlikte, insanlar temel not alma uygulamasına özellikler ve iyileştirmeler ekleme arayışında Microsoft'un sadeliğinden ve işlevselliğinden ödün verebileceğinden endişe ediyor.

Ancak şimdi tüm bu ilgiyle birlikte Microsoft'un sorunsuz ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak için Yapışkan Notlar uygulamasına özellikler eklerken ekstra dikkatli olması gerekiyor.