AltLayer, Polychain ve Hack VC Ortaklığında 14,4 Milyon Dolarlık Stratejik Turu Kapattı

AltLayer, rollup altyapısını genişletmek için stratejik bir turda 14,4 milyon dolar topladı.

Yazar Ali Artur
AltLayer

Rollups platformu AltLayer, Polychain Capital ve Hack VC tarafından ortaklaşa yönetilen stratejik bir finansman turunda 14,4 milyon dolar topladı.

Bugün yapılan açıklamaya göre, Eylül 2023'te kapanan tura OKX Ventures, HashKey Capital, Bankless Ventures, Primitive Ventures, SevenX, Mask Network, IOSG ve TRGC de katıldı.

AltLayer 2022 yılında tohum finansman turunda 7,2 milyon dolar toplamıştı.

Açıklamaya göre, yeni sermaye AltLayer'ın ekibini genişletmek ve rollup altyapısını daha da geliştirmek için kullanılacak. AltLayer değerlemeyi açıklamadı.

Artış, AltLayer'ın geçen ay yerel tokenini piyasaya sürmesinin ve Celestia ve EigenLayer'a bahis yapan kullanıcıları, AltLayer'ın NFT'lerinin sahiplerini ve topluluk kampanyalarına katılanları ödüllendirmesinin ardından geldi. Yaklaşık 300 milyon ALT token (141 milyon $) ya da toplam arzın %3'ü ilk airdrop'u oluşturdu ve tokenların %83'ü talep edildi.

AltLayer Nedir?

AltLayer, geliştiricilerin OP Stack, Arbitrum ve Polygon CDK gibi yazılım yığınlarından rollup'lar oluşturmasını sağlayan ve hizmet olarak rollup olarak tanımlanan merkezi olmayan bir protokoldür.

Proje ayrıca, ağ güvenliğini önyüklemek için EigenLayer'ın yeniden oluşturma mekanizmasından yararlanan Katman 2 projeleri olan "restaked rollups" olarak bilinenleri de tanıtmayı planlıyor.

"Polychain Capital Genel Ortağı Luke Pearson, firmanın AltLayer'a yaptığı yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: "AltLayer, doğru araçlarla ne kadar ölçeklendirebileceğimizi düşünmemiz için bize ilham veren yeni araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütüyor.

Ekip ayrıca, Babylon ile işbirliği içinde harici ağları güvence altına almak için Bitcoin'den yararlanarak Ethereum'un ötesinde restaked rollups çerçevesini yeniden yaratmayı hedefliyor.

ALT token sahipleri projenin yönetişimine katılacak ve ağ katılımcılarının tokenları kullanarak protokol ücretlerini ödemeleri gerekecek. CoinGecko verilerine göre token şu anda tamamen seyreltilmiş 4,7 milyar dolarlık bir değerleme ile 0,47 dolardan işlem görüyor.