Circle, TRON Blok Zincirinde USDC Desteğini Durdurdu

Circle'a göre karar, "kurum çapında" bir risk değerlendirmesinin ardından alındı.

Yazar Ali Artur
circle usdc logo

Stablecoin ihraççısı Circle Çarşamba günü yaptığı açıklamada TRON ağında USDC desteğini aşamalı olarak kaldıracağını ve blok zincirinde USDC basım hizmetlerini derhal sonlandırdığını duyurdu.

"Risk yönetimi çerçevemizin bir parçası olarak Circle, USDC'nin desteklendiği tüm blok zincirlerinin uygunluğunu sürekli olarak değerlendirmektedir" diyen şirket açıklamasında, TRON'a desteğin durdurulması kararının iş organizasyonu, uyum ve diğer işlevleri içeren "kurumsal çapta bir yaklaşım" izlediğini de sözlerine ekledi.

Circle sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu eylem USDC'nin güvenilir, şeffaf ve güvenli kalmasını sağlama çabalarımızla uyumludur."

Şirket, Circle Mint kullanıcılarının USDC'lerini Şubat 2025'e kadar diğer blok zinciri ağlarına aktarmalarını destekleyeceğini söyledi. Duyuruya göre, müşteriler USDC varlıklarını Circle ile itibari para birimi karşılığında kullanmayı da seçebilirler. Circle, perakende USDC sahiplerini ve Circle dışı kullanıcıları, varlıklarını kullanmak veya transfer etmek için perakende ticaret platformlarına yönlendirdi.