II. Elizabeth'in tabutundaki çiçeklerin anlamı

II. Elizabeth'in tabutunda kullanılan her bir çiçeğin sembolik anlamı var.

II. elizabeth'in tabut çiçekleri

19 Eylül'de çok sayıda İngiliz vatandaşı, ülke tarihinin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth'e saygılarını sunmak üzere tabutunun Westminster Hall'dan Westminster Abbey'e taşınışını izledi. Majestelerinin tabutu son yolculuğuna çıkarılırken üzerinde İmparatorluk Devlet Tacı ve diğer giysiler sergilendi ve Kraliyet armalı bir bayrak olan Kraliyet Sancağı da tabutun üzerine yerleştirildi.

II. elizabeth'in tabut çiçekleri

Tören geçişi sırasında tabutun üzerine altın, pembe ve bordo tonlarında güzel bir çelenk görüldü. Mirror'ın aktardığına göre güzel buket beyaz zambaklar, beyaz güller, beyaz frezya, beyaz balmumu çiçeği ve yaseminden oluşuyor. Pazartesi günü Buckingham Sarayı, bu özel türlerin neden seçildiğini açıklayan bir bildiride "sembolizme" dikkat çekti.

Çiçekler Prens Philips'e bir mesaj niteliğinde

Oğlu Kral Charles, annesinin tabutuna konulacak çelenk için bu çiçekleri özellikle sipariş etti. Saraydan yapılan açıklamaya göre çelengin oluşturulmasında Majestelerinin isteği üzerine Buckingham Sarayı, Highgrove House ve Clarence House'daki kraliyet bahçelerinden kesilen çiçekler kullanıldı.

Çiçekler ve bitkiler sembolik anlamları için seçildi; örneğin "anma için" biberiye ve uzun ve mutlu bir evliliği temsil eden mersin gibi. Kraliçenin tabutunun üzerine yerleştirilen mersin çelengi, 1947'de gelin buketinden koparılan bir daldan yetiştirilmiş. Bazıları mersinin Kraliçe ve Prens Phillip'in yakın bağını temsil ettiğini düşünmektedir.

Çelengi süslemek için kullanılan çiçeklerden bazılarının Kraliçe tarafından çok sevdiği Balmoral malikanesinde seçildiği belirtiliyor. Elizabeth yaşamı boyunca, ölüm günleri de dahil olmak üzere, birkaç yazını bu kıymetli kalede geçirmiştir.

Wales Online, çelengin yapımında çiçek süngeri kullanılmadığını, bunun yerine meşe dalları ve İngiliz yosunu kullanıldığını belirtiyor.