Palworld İlk Ayında 25 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynandı

Palworld tüm platformlarda 25 milyon oyuncu sayısını aşarak önemli bir kilometre taşına daha ulaştı. Pocketpair tarafından geliştirilen oyun Steam'de 15 milyon, Xbox'ta ise 10 milyon satış rakamına ulaştı.

Yazar Ali Artur
Palworld

Pocketpair en son Palworld indirme istatistiklerini oyunun resmi X hesabından duyurdu. Geliştiriciye göre, oyun bir ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana 25 milyondan fazla katılımcının ilgisini çekti. Bu sayıya Steam ve Xbox'ta tekrar satın alanların yanı sıra Game Pass aboneleri de dahil olsa da, oyunun sadece iki platformda bu kadar çok kopya satmış olması dikkate değer.

Palworld Ocak ayının sonunda yayın hayatına başladı ve o zamandan beri büyük bir takipçi kitlesi kazandı. Ayrıca, bu rakamları toplamak için ayın yalnızca üçte birine sahip olmasına rağmen Twitch'in Ocak 2024 en iyi 10 listesine hakim oldu. Oyun, Game Pass tarihinde en çok indirilen üçüncü parti oyun oldu ve Steam'de Counter-Strike: Global Offensive'i geçerek en yüksek ikinci eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Pocketpair oyuna daha fazla içerik eklemeye devam edecek ve daha eski bir yapıda çalışan Xbox sürümünü iyileştirme sözü verdi. Umarız, yakında Steam ile sürüm eşitliğine ulaşır ve insanların her iki platform arasında çapraz oynamasına izin verir.