Sony, PC Desteğinin PS VR2'ye Geleceğini Doğruladı

Sony, PS VR2 sanal gerçeklik başlığına PC VR oyunları için destek getirmeyi planladığını açıkladı.

Yazar Ali Artur
PS VR2 pc desteği windows

PlayStation, daha fazla oyunu daha fazla cihazda kullanılabilir hale getirme ruhuyla, dün bazı özel oyunların PS5 ve Nintendo Switch'e geleceğini duyurduğunda Xbox'ın yaptığı gibi aynı sahneye adım atıyor gibi görünüyor. En azından nispeten sınırlı sayıdaki PS VR2 sahipleri söz konusu olduğunda ve donanımını daha fazla oyunla uyumlu hale getirdiğinde…

Bir blog yazısında şirket, sanal gerçeklik oyun başlığıyla PC VR oyunları için desteği test etme sürecinde olduğunu duyurdu. Bu özellik kullanıma sunulduğunda, PS VR2 sahiplerinin kulaklıklarını PC'lerine bağlamalarına ve VR oyunlarını yalnızca PlayStation 5'lerine bağlı kalmak yerine bilgisayarlarında oynamalarına olanak tanıyacak.

Sony, "Bu desteği 2024 yılında kullanıma sunmayı umuyoruz, bu nedenle daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin" diyor. Genellikle, bir şirket bütün bir yıl dediğinde, muhtemelen bu yıl piyasaya çıkarsa, 31 Aralık'ta piyasaya çıkacağını bekleyebileceğimiz anlamına gelir.

Neyse ki, Sony'nin PS VR2'ye PC desteği getirme sözünü gerçekten yerine getirmesini beklerken, şirketin başlığa (tabii ki PS5'e) gelecek bir dizi sanal gerçeklik oyunu var.

The Wizards – Dark Times: Brotherhood – 23 Şubat

Listedeki ilk oyun The Wizards – Dark Times: Brotherhood oldu. Carbon Studio VR Pazarlama Müdürü Pawel Nitta, oyunun bugün PS VR2'ye geleceğini duyurdu.

The Wizards – Dark Times: Brotherhood, güçlü bir Büyücü olduğunuz ve Playstation VR2'nin gücü sayesinde kendi ellerinizle çeşitli büyüler yapabildiğiniz bir aksiyon-macera büyü oyunudur. Geliştiriciler olarak, oyuncuların The Wizards serisinin temel mekaniği olan sezgisel hareket tabanlı büyü yapma yoluyla büyünün gücünü kullandıkları sürükleyici bir dünyayı titizlikle hazırladık. PS5'in donanımının tüm gücü elimizdeyken, oyuncular tek oyunculu ve 3 oyunculu co-op deneyiminde Meliora diyarında seyahat ederken nefes kesici görseller ve kusursuz bir oynanış bekleyebilirler. Ve oynamak için fazla beklemenize gerek kalmayacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: oyun bugün PlayStation Store'da yayınlanıyor!

Little Cities: Bigger! – 12 Mart

Little Cities: Bigger! 12 Mart'ta PS VR2'de piyasaya sürülecek. Purple Yonder Kurucu Ortağı Kelly Howard, "PlayStation VR2'ye sonsuz rahat yaratıcılık getirmekten mutluluk duyuyoruz!" dedi.

"Little Cities: Bigger! imzamız olan diorama şehir inşasını 18 aydan fazla süren rüya gibi güncelleme içeriğiyle birleştiriyor – şimdiye kadarki en önemli rahatlatıcı ada yapımı deneyimimiz. Oyunu en iyi duruma getirmek için PlayStation VR2'nin gücüyle oynamak bir harikaydı. İyi yerleştirilmiş bir dağın tatmin edici " küt" sesinden Sense kumanda dokunuşlarıyla ada şekillendirmenin fırça darbesi hissine kadar her şeyi hissedeceksiniz. Ve kulaklık geri bildirimi sayesinde, minik helikopterler kurtarmaya koşarken dünyayı sarsan volkanik patlamaları deneyimleyebilirsiniz! Neler yaratacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz…

Wanderer: The Fragments of Fate – 27 Haziran

Wanderer: The Fragments of Fate PS VR2'ye gelecek bir diğer oyun. Mighty Eyes Yönetici Yapımcısı Sam Ramlu, oyunun 27 Haziran'da platformda yayınlanacağını duyurdu.

Tüm zaman yolcularına çağrı! Mighty Eyes, Wanderer'ın bu son tanıtımında özel oyun içeriğini açıklamaktan (ve çıkış tarihini doğrulamaktan) heyecan duyuyor: The Fragments of Fate'in yukarıdaki fragmanında izleyebilirsiniz. II. Dünya Savaşı'nda ateş altında olan oyuncunun, güvenilir yol arkadaşının zaman yolculuğu yeteneklerinden yararlanarak eklektik bir silah cephaneliği topladığını, ancak birkaç dakika sonra geri dönerek üstünlüğü ele geçirdiğini görüyoruz! Asher Neumann olarak oynayan oyuncular, istedikleri zaman sorunsuz bir şekilde zaman yolculuğu yapabilir, sürükleyici dünyaları keşfedebilir ve heyecan verici aksiyonu deneyimlerken, zihin bükücü bulmacaları çözebilir ve tarihin akışını yeniden şekillendirmek için zaman yolculuğu güçlerini kullanabilirler. Ayrıca başka heyecan verici haberleri de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz, bu nedenle videonun sonuna kadar kaldığınızdan emin olun. Biri deniz şarkısı mı dedi?!

Zombi Army VR – 2024

Zombie Army VR PS VR2 için çıkıyor, ancak henüz bir çıkış tarihi yok. Rebellion Baş Yapımcısı Steven Archer yaptığı açıklamada, "Çok sevilen Zombie Army serisini ilk kez sanal gerçekliğe taşıyan Zombie Army VR, zombi kıyametinin korku, heyecan ve tüyler ürpertici gerilimini PS VR2 başlığınızın sürükleyiciliğiyle yaşamanızı sağlıyor" dedi.

Çevrimiçi 2 oyunculu co-op ile tamamlanan heyecan verici senaryoda, savaştan harap olmuş Avrupa'da zombi ordularıyla savaşırken Deadhunter rolünü yeniden üstleniyorsunuz. Keskin nişancı tüfekleri, hafif makineli tüfekler, tabancalar ve patlayıcılar da dahil olmak üzere otantik bir II. Dünya Savaşı cephaneliğinden silahınızı seçin ve yaşayan ölüleri yok edip Avrupa'yı özgürleştirin.

Soul Covenant – 2024

Soul Covenant bugün açıklanan son oyun ve hala bir çıkış tarihi yok. Thirdverse Yapımcısı Koh Okamura şunları söyledi: "Bugün, yaklaşmakta olan anlatı aksiyon JRPG'miz Soul Covenant'ın temel mekaniklerinden birini sergileyen yeni ayrıntıları ve ekran görüntülerini açıklamaktan mutluluk duyuyoruz: Düşen yoldaşları birer silaha dönüştürmek!"

İnsanlığın mekanik bir rejime karşı hayatta kalma mücadelesi verdiği yakın gelecekteki Japonya'da, yakın dövüşe dayalı gerilimli bir savaşta yaklaşan düşman ordularıyla ve devasa, güçlü düşmanlarla mücadele etmekle görevlendirildiniz. Yine de yalnız değilsiniz. Diğer üç avatarın (NPC'ler şeklinde veya diğer oyuncular tarafından kontrol edilen) katıldığı dört kişilik bir birlikten sadece birisiniz. Bir yoldaşınız düşerse, kalıntıları kuşanabileceğiniz bir silaha dönüşerek balta, çift kılıç, elektrikli testere ve daha fazlasına erişmenizi sağlayarak savaşa katkıda bulunmaya devam edebilir. Elde edilen silahlar, düşürülen düşmanlar tarafından düşürülen eşyalarla daha da güçlendirilebilir. Her biri iki farklı form sunduğundan, denemek için farklı erişimlere ve güç setlerine sahip artan sayıda çok yönlü savaş stiline sahipsiniz. İşte bu yüzden Soul Covenant dünyasında askerler savaş alanına girmeden önce çok özel bir cümleyi paylaşıyor: 'Kemiklerinizi toplayacağımdan emin olabilirsiniz'.